Vārdadienas svin: Astra, Astrīda
*
*
sakums vestule meklet lapas karte *
 
*  P A R   S K O L U
* 1919. gadā sāka darboties pirmā valsts skola Talsos – Talsu pilsētas pamatskola, kurā ieguva sešu klašu izglītību. Skola atradās Skolas, tagad Justīna Grota, ielā (Talsu Kristīgâs vidusskolas telpās)...  Lasīt vairāk*
*
*  S K O L Ē N I
* Mūsu skolā mācās daudz dzīvespriecîgu skolēnu. Tie ir gan mazie pirmklasnieki, kuri starpbrīžos skraida pa skolas gaiteņiem, gan pusaudzes meitenes, kuras kaitina puišus, gan vecāko klašu skolēni, kuri cenšas mazos... Lasīt vairāk*
*
*  S K O L O T Ā J I
* Cilvēki, kuri skolu mums tiešām padara par otrajām mājām. Cilvēki, kuri rūpējas, lai mums katram dzîvē būtu mērķi un, lai mēs censtos tos piepildīt. Cilvēki, kuri palīdz mums saprast ko no dzîves vēlamies. Cilvēki ar apbrînojamu pacietîbu un neizsmeļamu enerģiju...  Lasīt vairāk*
Karjeras izglitiba
EKO nometne
Gudrinieku skola
E-klase veckiem
Stundu saraksts
*  JAUNĀKĀS GALERIJAS

Skolas balvas PŪCE pasniegšana 31.05.2018.

Skolēnu un viņu vecāku godināšanas pasākums 23.05.2018.


*  SKOLĒNU JAUNRADE

No flash player!

It looks like you don't have flash player installed. Click here to go to Macromedia download page.*  TALSUPAMATSKOLA @ TWITTER
 
* J A U N U M I

20 Mar 2018
Lepojamies!
Prieks un lepnums par mūsu skolas logopēdi Gitu Zalviņu!


18 Mar 2018
Žūrija novērtē meiteņu sniegumu un zināšanas.
No 90 pamatskolām Talsu pamatskolas SMU Glass Dreams tika izvirzīts nominācijai Sociāli atbildīgākais uzņēmums. Par šo nomināciju cīnijās labākie 5 uzņēmumi, finālā mēs piekāpāmies. Lepojos ar savām meitemēm! Paldies Žanetei Viesei, Mārai Makstniecei, bet vislielākais paldies Martai Muceniecei un Alisei Eniņai par grūtāko un pieredzei bagātāko darbu paveikšanu!
                                                                                                          sk. Dace Jansone

 04 Mar 2018
Lepojamies!
1.martā Ventspilī notika Kurzemes vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2018”. Lepojamies ar mūsu skolēnu sniegumu! Paldies pedagogiem Ingai Smildziņai, Dinai Bičulei un Gunitai Pauliņai.


23 Feb 2018
Lepojamies!
Lepojamies ar mūsu skolēnu sasniegumiem!
Paldies pedagogiem Ingai Smildziņai, Dinai Bičulei un koncertmeistarei Gunitai Pauliņai!22 Feb 2018
Karjeras attīstības atbalsta pasākums Pavārmākslas meistarklase „Kam darbs, tam maize”
 

    Ir vairāki veidi, kā  pētīt  profesijas. Talsu pamatskolas 1. klašu skolēniem  bija lieliska iespēja iepazīt  profesiju pavārmākslas  meistarklasē „Kam darbs, tam maize”.
 Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.  Meistarklasi  vadīja  Ventspils tehnikuma  pasniedzējs Aivars Varņeckis, pastāstot  par  nepieciešamajām prasmēm un galvenajiem darba pienākumiem šajā profesijā.
    Pavāra ikdiena noris daudzveidīgu ēdienu pagatavošanā un noformēšanā, kā arī produktu pasūtīšanā, ēdienkartes izveidē, drošības un higiēnas prasību ievērošanā.
     Profesionāla pavāra uzraudzībā, ikvienam bija iespēja  pagatavot  kanapē  maizīti ‘’Mārīte”, sāļo groziņu pildītu  ar siera masu,  saldo  groziņu ar zemeņu “rozīti” un augļu uzkodu “Ezis”.  
Pavāra meistarklases noslēgums notika pie pašu  servēta galda.
    Degustējot pagatavoto, skolēni varēja novērtēt savu veikumu un  piekrist  atziņai  “Ēšana ir nepieciešamība, bet gatavošana - māksla.”
                                                                              Pedagogs karjeras konsultants I. Fricberga22 Feb 2018
Lepojamies!
20. februārī Talsu pamatskolā notika Starpnovadu skolu mūzikas olimpiāde. Lepojamies ar Elizabetes Annas Bernānes sasniegumiem! Paldies mūzikas skolotājam Raimondam Felšam!12 Feb 2018
Lepojamies!
9. un 10. februārī Liepājā PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā notika I Starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas konkurss "Dzintara balsis 2018". Tajā piedalījās mūsu skolas 5. b klases skolniece Laura Mitlere, kas žūrijai un citiem klausītājiem dziedāja divas dziesmas: latv. t. dz. J. Vītola apdarē "Sidrabiņa upi bridu" un Jāņa Mediņa "Vasaras idille". Konkursā piedalījās 85 dziedātāji no dažādām Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mūzikas skolām, vidusskolām, piemēram, no NMV Rīgas Doma kora skolas, Jāzepa Mediņa 1. mūzikas skolas, PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Kultūrizglītības un mākslas centra "Kāpnes", kā arī no Vitautas Klova mūzikas skolas Mažeiķos, Iozasa Karosasa mūzikas skolas Klaipēdā, Tallinas Mūzikas skolas u.c. mūzikas skolām. Laura bija vienīgā dalībniece, kas pārstāvēja vispārizglītojošo skolu un spēja parādīt ļoti labu sniegumu, par ko vislielākais PALDIES  Lauras vokālajai pedagoģei Daigai Lakšmanei un koncertmeistarei Gunitai Pauliņai. Gan Laurai, gan skolotājām bija īpašs prieks, ka pirmā konkursa dienā bija iespēja pirmo reizi būt un muzicēt jaunajā Liepājas koncertzālē "LIELAIS DZINTARS". Otrajā konkursa dienā Laura un viņas skolotāja piedalījās meistarklasēs, mācoties dažādas elpošanas un dziedāšanas gudrības pie augsti kvalificētiem pasniedzējiem, piemēram, Sņežanas Nenas Brzakovic. Priecājamies par katru mūsu skolas skolēna sasniegumu un vēlam radošu garu turpmāk!
                                                                              sk. Rudīte Mitlere 

 

10 Feb 2018
Gudrinieku skolas nodarbība šokolādes muzejā

10. februārī  Gudrinieku skolas dalībnieki devās uz Pūri, lai izzinātu vairāk par gardo našķi - šokolādi. Pūres muzejs mums piedāvāja ieskatu šokolādes vēsturē, no kakao pupiņas izcelsmes līdz mūsdienām. Uzzinājām, kā iegūst kakao pulveri un kakao sviestu.
Iepazinām “Pure Chocolate” septiņos gados gūto pieredzi šokolādes trifeļu ražošanā. Sapratām, ka pārtikas produktu ražošanas tehnologa profesija ir tā, kas sniedz iespēju strādāt šajā saldajā nozarē. Pārtikas tehnologam ir rūpīgi jāizstrādā tehnoloģiskā programma, jāanalizē  kādi ražojumi ir iecienīti pircēju vidū.  Nepieciešams  pārraudzīt gatavotās produkcijas kvalitāti, kā arī  jāstrādā pie  jaunu produktu izveides.
Muzeja darbnīcā darbojāmies praktiski un guvām ieskatu šokolādes figūru gatavošanā, kā arī degustējām trīs veida šokolādes. Našķošanās ar to mums sagādāja patiesu baudījumu!
KK  Inguna Fricberga