Priecājamies un lepojamies!
7. klases skolniecei Mārai Lienītei Makstniecei Starpnovadu skolu angļu valodas olimpiādē 3. vieta! Paldies skolotājai Lolitai Lipskai Meijerei par ieguldīto laiku un darbu.
Laikmetīgās dejas izrāde"3D par telefoniem"
16. aprīlī projekta " Latvijas skolas soma" ietvaros Talsu pamatskolas 7. un 9. klašu skolēniem bija iespēja iepazīt dejas mākslu un vērot interesantu priekšnesumu. Laikmetīgās dejas izrāde "3D par telefoniem" piedāvāja veidus, kā izvērtēt jebkuru jautājumu – šoreiz telefonu izmantošanu, tā ietekmi un sekas – gan pozitīvās, gan negatīvās.
Lepojamies!
12. martā Pastendē notika Starpnovadu skolu deju kolektīvu skate, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2020. gadā. Katrs kolektīvs izpildīja divas dejas. Skatē žūrijas komisija vērtēja gan māksliniecisko izpildījumu, gan dejas tehniku, skatuves kultūru u.c. aspektus.
Paldies brašajiem "Žuburiņa" dejotājiem par ieguldīto darbu un viņu vecākiem par atbalstu! Lepojamies!
Apsveicam un lepojamies!
Šodien Kuldīgā notika Latvijas izglītības iestāžu koru konkursa reģionālā – Kurzemes – kārta, kurā savu gatavību XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem apliecināja Talsu pamatskolas 5..-9. kl. koris "Gaismiņas" , iegūstot 1.pakāpes diplomu. Apsveicam un lepojamies!
Paldies pedagogiem: Raimondam Felšam, Daigai Lakšmanei, Dinai Bičulei un Gunitai Pauliņai par ieguldīto darbu.
Lepojamies!
Priecājamies par  sasniegtajiem rezultātiem koru skatē!
Paldies skolēniem un viņu vecākiem par atbalstu. Paldies diriģentiem: Dinai Bičulei, Raimondam Felšam, Daigai Lakšmanei, koncertmeistarei Gunitai Pauliņai par ieguldīto darbu.
Lepojamies!
Priecājamies par skolēnu  dalību un sasniegumiem mazpilsētu un  lauku  mūzikas skolu klavieru duetu un mazo kameransambļu konkursā.  Paldies mūzikas pedagogiem Linetai Mūrniecei un Gunitai Pauliņai.
Skolēni iepazīst grāmatu ilustratora profesiju
22. martā Talsos notika jau astoņpadsmitie Grāmatu svētki un mūsu skolā viesojās grāmatu ilustratores Gundega Muzikante un Ilze Dambe. 
Viņas skolēnus iepazīstināja ar ilustratora profesijas dažādību, darba piederumiem un savu profesionālo darbību. Mākslinieces interesanti un aizraujoši stāstīja, kā top ilustrācijas grāmatām. 
Pasākuma laikā skolēnus rosināja patstāvīgi darboties un pašiem radīt mākslas darbus "Mana nākotnes profesija". 
Sirsnīgs paldies par jauko tikšanos māksliniecēm G. Muzikantei, I. Dambei un Talsu bērnu bibliotēkas vadītājai I. Jaunbērziņai.
Lepojamies!
24. martā Sporta centrā Elektrum notika starptautisks turnīrs RIGA STARS/FUDZI CUP 2019, kurā Emīlija Prihodjko izcīnīja 2.vietu katās un 3.vietu kumitē.
Jauniešu dienā 2019
Paldies skolēnu pašpārvaldei un konsultantei Lindai Šēniņai par ieguldīto darbu un piedalīšanos "Jauniešu dienā 2019".
Skolēni apmeklē nodarbības Latvijas Dabas muzejā
Martā Talsu pamatskolas skolēni apmeklē Latvijas Dabas muzeja organizētās nodarbības, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus, nodrošinot Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs.
Aktivitātes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Rīgas biržā
Projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros Talsu pamatskolas skolēni devās uz Rīgu, lai piedalītos izzinošās un radošās aktivitātēs Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Rīgas biržā.
Starpnovadu skolu skaļās lasīšanas sacensības
19. martā  Talsu tautas namā notika starpnovadu skolu skaļās lasīšanas sacensības. Pasākuma laikā klausījāmies
interesantus fragmentus no grāmatām, ko izvēlējušies 5.-6. klašu skolēni.
Mūsu skolu skaļās lasīšanas sacensībās pārstāvēja 6. b klases skolniece Laura Mitlere. Lauras sniegumu žūrija novērtēja ar augsto 3. vietu. Lepojamies! Paldies skolotājām Rudītei Mitlerei un Rutai Čonoglu.
Lepojamies!
17. martā Minskā notika starptautisks karatē turnīrs EVEREST CUP 2019, kurā piedalījās 500 sportisti no Balkrievijas, Krievijas, Latvijas un Ukrainas. 
Emīlija Prihodjko izcīnīja 1.vietu katās, 2.vietu kumitē
Lepojamies!
Lepojamies un ar Emīlijas Annas Hodjačihas sasniegumiem skatuves runas konkursā! Paldies skolotājai Vairai Kamarai par ieguldīto darbu!
Skolēnu brīvlaikā -Radošā diena
Arī skolēnu brīvlaikā Talsu pamatskolā  bija iespēja aktīvi pavadīt laiku Radošajā dienā, pašiem gatavojot, muzicējot, radot un darbojoties, kā arī pašrocīgi pagatavojot gardas pusdienas.
Lepojamies!
Arī šogad AS “Latvijas valsts meži” aicināja skolēnus piedalīties radošā konkursā un izveidot uzlīmju dizainu ikgadējiem Meža dienu pasākumiem. 
Šajā gadā uzlīmju tēma bija - “Mežs Latvijai. Nākamie 100”.
Konkursa uzvarētājs iegūst specbalvu – no Latvijas valsts mežā auguša bērza darinātu longbordu, kā arī iespēju piepildīt autobusu ar klasesbiedriem un draugiem, lai dotos apmaksātā braucienā uz Baltijā lielāko meža nozares pasākumu “Latvijas meža dienām” Tērvetē 2019. gada 24. maijā.
Šī gada uzvarētāja ir Talsu pamatskolas 6. a klases skolniece Emīlija Prihodjko. 
Apsveicam un lepojamies!
Iepazīsti profesijas!
6.martā  Talsu pamatskolā viesojās Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pedagogi un audzēkņi, lai vecāko klašu skolēnus iepazīstinātu ar izglītības iespējām tehnikumā.
Lepojamies!
Lepojamies ar mūsu skolas vokālo ansambļu sniegumu Kurzemes vokālās mūzikas konkursā "Balsis 2019" ! Paldies skolēniem, skolotājām- Ingai Smildziņai, Dinai Bičulei un koncertmeistarei Gunitai Pauliņai!
Lepojamies!
Paldies 4. b klasei, audzinātājai Sandrai Fridrihsonei un sporta skolotājam Aivaram Lakstīgalam.
Tikšanās ar skolas absolventu
9. klašu skolēni šodien karjeras stundā tikās ar mūsu skolas un nu jau arī Ventspils tehnikuma absolventu Reini Jākobsonu.
Radošā nodarbība skolas bibliotēkā
28. februārī  skolas bibliotēkā uz radošu nodarbību pulcējās skolēni, kuri iesaistījušies grāmatu lasīšanas sacensībā "Bērnu un jauniešu žūrija".
Lasītāji uzzināja, kā radušies 8. marta svētki, iepazinās ar svētku svinēšanas tradīcijām un pagatavoja dāvaniņu. 
Pēc labi padarīta darba skolēnos bija jūtams gandarījums un svētku sajūta. Ikviens lasītājs saņēma pateicības dāvaniņu, siltu, aromātisku tēju un gardu našķi. 
Lai lasītprieks turpina piepildīt mūsu brīvo laiku!
"Mans mērķis veiksmīga karjera"
19. februārī, projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros notika pasākums "Mans mērķis veiksmīga karjera". Talsu pamatskolas 8.-9. kl. skolēniem bija iespēja tikties ar lektoru, mācību centra "Nordic Training International" apmācību vadītāju Aleksi Daumi. Lektors aicināja jauniešus domāt par savu dzīves misiju jeb, kā darīt to, kas patīk, kā apzināt savas dzīves pamatvērtības, un balstoties uz tām, izvirzīt savas dzīves un karjeras mērķus.
Izskaties redzēts!
15. februārī skolas zālē pulcējās slavenības, lai piedalītos konkursā "Izskaties redzēts!". Konkursu vērtēja, kompetenta žūrija. Savukārt, dalībniekus aktīvi atbalstīja fani, kuri lieliski jutās tērpušies dažādu krāsu apģērbā un aksesuāros.
Skaļās lasīšanas sacensība
Pagājušajā mācību gadā Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās piedalījās vairāk nekā septiņi tūkstoši aizrautīgu 5. un 6. klašu (11 – 12 gadus jauni) skolēni un aktīvi skolotāji un bibliotekāri. 
Sacensības ideja aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss noris jau 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Turpretim Latvijā skaļā lasīšana ieviesta, lai mazinātu skolēnu neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu. Kampaņā tiek uzsvērts, ka bērni no skaļās lasīšanas gūst vienīgi pozitīvas emocijas, tādēļ jāciena katra lasītāja grāmatas izvēle. Katram sacensības dalībniekam gatavošanās process nozīmē tiekšanos uz piecu kritēriju pēc iespējas labāku izpildi, jo žūrija vērtē: kā skolnieks pastāsta par grāmatas izvēles iemeslu, cik skaidra ir dikcija, lasīšanas tempa piemērotību, spēju emocionāli aizraut klausītājus un lasītā fragmenta oriģinalitāti un citus parametrus. Trīs minūtes – laika sprīdis, kurā maksimāli labi izlasīt grāmatas fragmentu vakar, vēlā 31. janvāra pēcpusdienā, bija dotas arī deviņiem Talsu pamatskolas 5. un 6. klašu skolēniem: Annai Bērzei, Laurai Rozenšteinei, Esterei Busulei, Dāvim Cīrulim no 5. klases, kā arī Kristīnei Neifeldei, Laurai Mitlerei no 6.b klases un Martai Grīnertei, Emīlijai Prihodjko, Reimondam Petrovskim no 6.a klases. Skolēnus vērtēja, kā ierasts, Talsu pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotājas Ruta Čanoglu un Rudīte Mitlere, bibliotekāre Inguna Fricberga, un īpašais viesis – Talsu Bērnu bibliotēkas vadītāja Ilze Jaunbērziņa. 
Kā uzsvēra I. Jaunbērziņa, konkursa pusfinālā startē paši labākie klašu lasītāji, tāpēc jo grūtāk starp lasīšanas čempioniem ir izvēlēties vislabāko no labākajiem. Nebija viegli izlemt, kurš būs tas lasītājs, kurš pārstāvēs Talsu pamatskolu novada finālā, kas risināsies 19. martā Talsu Tautas nama Spoguļzālē. Katram lasītājam tika doti ieteikumi nākamajām lasīšanas reizēm, īpaši tas attiecas uz 5. klašu lasītājiem, kuriem būs iespēja startēt arī nākamā mācību gada sacensībā. Šogad ceļazīmi uz novada finālu izcīnīja 6.b klases skolniece Laura Mitlere (skolotāja Ruta Čanoglu), bet augsti tika novērtēts arī Esteres Busules sniegums. Priecājoties par bērnu lasīšanas prieku, vēlam neizsīkstošu lasīšanas prasmi un veiksmi Laurai! 
                                        Rudīte Mitlere 
                                       Talsu pamatskolas latviešu valodas skolotāja
Koncertlekcija "Latviešu karavīru dziesmas"
Piektdien, 11, janvārī, projekta Latvijas Skolas soma ietvaros par latviešu karavīru gaitām stāstīja un latviešu karavīru dziesmas dziedāja vīru kopa “Vilki”. Koncertlekciju Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām klausījās Talsu pamatskolas 1.-9. kl. skolēni.
Daudz laimes Tev, Talsu pamatskola!
http://www.talsuvestis.lv/2019/02/07/talsu-pamatskolai-100-gadu/?fbclid=IwAR1UR6STNVTKmMI_YcSdnSFc0EDk1ihvpJ5aUrcqYikvexIwIMIEnXZHRXY

20. janvārī Talsu pamatskolas saime svin skolas 100. dzimšanas dienu.
Paldies SIA "Brabantia Latvia" pārstāvjiem
Talsu pamatskolas saime saka sirsnīgu paldies SIA "Brabantia Latvia" pārstāvjiem, mūsu skolas absolventiem - Mārtiņam Grīnblatam un Kasparam Bertelsonam, par jauko pārsteigumu skolas dzimšanas dienā! Priecājamies, jo sarūpētā dāvana labi noderēs mājturības un tehnoloģijas stundās!
100 skolas diena
9. janvārī Talsu pamatskolā norisinājās konkurss 1. klasei “100 skolas diena”. Pasākuma gaitā uzzinājām, ko skolēni iemācījušies, kā sadraudzējušies, un kā ir veicies aizvadot pirmās 100 dienas skolā.
“Katrs cilvēks darbam lemts”
Projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros 15. decembrī notika karjeras atbalsta pasākums “Katrs cilvēks darbam lemts”, kurā Talsu pamatskolas 2. klašu skolēni iepazinās ar gida profesiju. Izglītojamiem bija iespēja apskatīt muzeja vidi, vērot gida darba procesu un intervēt to. Skolēni saņēma atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Noskaidroja, kur var apgūt gida profesiju, kādam prasmēm un personības īpašībām cilvēkam jāpiemīt, lai veiksmīgi strādātu šajā profesijā. Uzzināja, kā tiek veidoti, glabāti, dokumentēti, restaurēti un izmantoti muzeja krājumi, kādi profesiju pārstāvji veic šos darbus. Nodarbības noslēgumā izvērtējot, kuras no šīm profesijām ir saistošas.
"Latvijas skolas somas" projekts ļāva skolēniem salīdzināt un iepazīt fantāzijas literatūras paraugus
Pirmssvētku nedēļā, 19. decembrī, Talsu pamatskolas teju 100 skolēni Talsu kinoteātrī "Auseklis" baudīja lielisku Džoannas Roullingas kārtējā pusaudžu bestsellera ekranizāciju "Fantastic Beasts. The Crimes of Grindelwald" jeb latviski "Fantastiskās būtnes. Grindelvalda noziegumi". "Latvijas skolas somas" projekts ļāva skolēniem salīdzināt un vērtēt literatūras stundās lasītās fantāzijas literatūras paraugus ar vienu no pasaulē slavenākās fantāzijas literatūras autores šedevra ekranizācijām. Visvairāk par šo iespēju priecājās Harija Pottera grāmatu sērijas cienītāji, jo filma zināmā mērā saistīta ar sērijas pirmssākumiem, kā arī ar ļoti daudziem tēliem, lietām un norisēm dažādu tautu mītos, pasaules koka redzējumā un mitoloģijā kā tādā. PALDIES par atsaucību "Ausekļa" kolektīvam!
Tikšanās mūzikā
21. decembrī projekta "Skolas soma" ietvaros Talsu pamatskolā viesojās Talsu mūzikas skolas kameransamblis ar koncertlekciju "Tikšanās mūzikā". 1.-9. klašu skolēniem bija iespēja iepazīt orķestra pamatinstrumentus - vijoli, čellu. 
Mūziķu stāstījums, atraktīvā spēle, izjustais, melodiskais skanējums priecēja ikviena klausītāja sirdi.
Skolas saime pulcējas pie Ziemassvētku eglītes
20. decembrī Talsu pamatskolas saime pulcējās pie Ziemassvētku eglītes, lai godinātu labākos mācību darbā.
"Sniegbaltītes skola" mūsu "devīto" īpašā dāvana jaunāko klašu skolēniem
Kā jau katru gadu, par Ziemassvētku noskaņojumu rūpējas arī devītās klases audzēkņi. Viņi jau ir lieli, bet atceras, kā gaidīja šos svētkus, kad mācījās mazajās klasītēs, pirmajā, otrajā…
Šī gada iestudējums "Sniegbaltītes skola" bija "devīto" īpašā dāvana jaunāko klašu skolēniem, un ne tikai, jo iestudētā izrāde spēja iepriecināt ikvienu klātesošo. Paldies visiem pasākuma dalībniekiem un viņu pedagogiem!
Džūkstes pasaku muzeja darbinieki ar izglītojošo programmu „Pasakas ceļa somā”
14. decembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Talsu pamatskolā viesojās Džūkstes pasaku muzeja darbinieki ar izglītojošo programmu „Pasakas ceļa somā”, kurā 2. un 3. klašu skolēnus iepazīstināja ar Anša Lerha-Puškaiša ieguldījumu latviešu tautas pasaku un teiku vākšanā.
Iepazīsti profesiju!
4. decembrī 8. klašu skolēni tikās ar uzņēmuma "Grindeks" tirdzniecības menedžeri Baibu Verneri. Skolēni uzzināja kādi ir profesijas galvenie pienākumi, kā sadarboties ar zāļu lieltirgotavām, aptiekām un ārstiem, izplatot uzņēmuma produkciju.
Lepojamies!
30. novembrī Rīgā, Nacionālajā bibliotēkā notika pasākums-tikšanās ar rakstniekiem, kurā piedalījās daļa no 2017./2018. m. g. valsts skatuves runas finālkonkursa laureātiem. Starp tiem mūsu skolas 7. klases audzēknis Kārlis Hermanis. Paldies skolotājai Vairai Kamarai!
“Iepazīsti ar teātri saistītās profesijas!”
Projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros 23. novembrī Talsu pamatskolas 6.kl. klašu skolēni devās ekskursijā uz Liepājas teātri, lai piedalītos pasākumā “Iepazīsti ar teātri saistītās profesijas!”.
Pasākuma ietvaros skolēni guva informāciju par teātra vidi. Iepazinās ar teātra skatuvi un interesantiem veiksmes stāstiem no aktieru un režisoru dzīves, kuri atspoguļoja profesiju darba specifiku, noslēpumus, iespējamās grūtības un izaicinājumus. Pasākuma laikā izglītojamie veica praktiskus uzdevumus, kuru laikā varēja iejusties aktiera un mākslinieka profesijā. Ekskursijā pa teātri un profesiju labirintiem skolēni guva informāciju par aktiera, režisora, scenogrāfa, gaismotāja un mākslinieka profesiju.
Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros skolēni dodas uz Liepājas teātri
Latvijas simtgadei veltītā projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros piektdien, 23. novembrī, Talsu pamatskolas abu sesto un astotās klases skolēni baudīja Liepājas teātra izrādi "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši". Izrādes režisors Dž. Dž. Džilindžers, mūzikas autors Kārlis Lācis. Jauniešiem bija iespēja baudīt senās brāļu Grimmu pasakas ļoti mūsdienīgo versiju pusaudžiem saprotamā scenogrāfijā un aktierspēles meistarībā, kas daudziem lika aizdomāties par patiesajām dzīves vērtībām: mīlestību, sirdsapziņu un piedošanu.
Pēc izrādes astotā klase devās ekskursijā uz Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, kur skolēni varēja iepazīties ar nākotnes profesiju un pabūt Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", bet pa to laiku sestās klases iepazinās ar vairākām profesijām Liepājas teātrī. 
Pēcāk jaunieši devās uz Liepājas Karostu, kur astotā klase gida pavadībā izzināja Karostas svarīgākos objektus, tās vēsturi un arī Ziemeļu fortus. Sestās klases iejutās ieslodzīto lomā Liepājas Karostas cietumā, kur iepazina cietuma telpas virssardznes komandiera stingrajā vadībā.                                                  
Filmu studijas "Avārijas brigāde" ar kino lekciju "Iepazīsties- leļļu kino!"
Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 23. novembrī Talsu pamatskolā viesojās filmu studijas "Avārijas brigāde" darbinieki ar kino lekciju "Iepazīsties- leļļu kino!". Skolēni uzzināja, kā izgatavo lelles un ieskaņo filmas, kādi darba pienākumi ir jāveic operatoram un animatoram.
Daudz laimes Latvijai 100. dzimšanas dienā!
16. novembra pēcpusdienā Talsu pamatskolas klašu kolektīvi savija skaistāko latviešu dziesmu vainagu un godināja Latviju 100. dzimšanas dienā!
Talsu pamatskolā viesojās mūzikas pasniedzējs, latgaliešu tautas dziesmu apkopotājs Gunārs Igaunis.
Projekta "Latvijas skolas soma ietvaros" 14. novembrī Talsu pamatskolā viesojās mūzikas pasniedzējs, latgaliešu tautas dziesmu apkopotājs Gunārs Igaunis. Skolēniem bija iespēja klausīties un aktīvi līdzdarboties viņa vadītajā nodarbībā "Mūzikas instrumenti, kas spēlēti pēdējos 150 gadus Latvijas teritorijā- akordeoni, ermoņikas, garmoškas, bajāni, kokles, cītaras, cimboles u.c."
Mārtiņdienas tirgus
Talsu pamatskolā 9. novembrī rosījās jaunie amatnieki, tirgotāji, uzņēmēji un pircēji, jo notika Mārtiņdienas tirgus. 
Ikviens skolēns varēja piedalīties arī konkursā "Es varu būt uzņēmējs!". 
Pasākuma mērķis bija rosināt skolēnos interesi par uzņēmējdarbības vides attīstību. 
Konkursa dalībniekus vērtēja kompetenta komisija. Tirgotājiem bija jādomā par preces vizuālo noformējumu, aktualitāti, radošumu un kvalitāti. Katrs tirgotājs savu preci varēja arī palielīt, jo tika vērtēta arī dalībnieka prezentēšanas prasme. 
Mārtiņtirgū abas darbojošās puses bija aktīvas un gandarītas- gan pārdevēji, gan pircēji.
Skolēni iepazīstas ar ar robežsarga profesiju
1919. gada 7. novembrī Latvijas armijas virspavēlnieks Jānis Balodis izdeva pavēli izveidot robežsargu priekšnieka amatu un formēt robežsargu vienības.
Lai popularizētu un iepazīstinātu skolēnus ar robežsarga profesiju, aicinājām ciemos VRS Ventspils pārvaldes amatpersonas, kuras sniedza informāciju par Valsts robežsardzi, iepazīstināja ar mācību iespējām Rēzeknes robežsardzes koledžā, demonstrēja daļu no darba aprīkojuma un video materiālus par VRS Ventspils pārvaldi. 
Robežsargiem vēlam- gudrību, spēku un izturību sargājot mūsu Latvijas robežu!
„Darbs daudzreiz darīts viegls top”
31. oktobrī 5.-6. klašu skolēni iepazina apģērbu dizainera un šuvēja darba vidi, apmeklējot SIA “Betolli”. Valdes priekšsēdētāja Līga Krauze jauniešiem pastāstīja par uzņēmuma pamatdarbību - kreklu, polo kreklu, kleitu un dažādu aksesuāru - tauriņu, aproču pogu, jostu, cepuru un latvisku suvenīru ražošanu. 
Izglītojamie guva izpratni par apģērbu dizainera un šuvēja profesijām, darba aprīkojumu un apstākļiem. Radošajā meistarklasē skolēni apzināja savas prasmes un iemaņas šūšanā, pagatavojot sev tauriņu.
Pasākums „Darbs daudzreiz darīts viegls top” notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Labs darbs divus mūžus dzīvo

5. un 7. klašu skolēni saulainā oktobra dienā devās apskatīt un iepazīt videi draudzīgu saimniecību "Kurzemnieki" , kura atrodas Talsu pauguraines dabas parkā.Izglītojamos sagaidīja saimnieki Egita un Sandis Sudakovi, kuri jauniešiem sniedza ieskatu augļkopības nozarē- augu pavairošanā, audzēšanā, kopšanā un ražas novākšanā. Pastāstīja par produkcijas sagatavošanu un uzglabāšanu. Saimnieki dalījās ar savu pieredzi uzņēmējdarbībā, tās plusiem un mīnusiem, kā arī īpašo domāšanas un dzīves veidu. Pasākums “Labs darbs divus mūžus dzīvo” notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Rītam cerība, dienai darbs
4. klašu skolēni kopā ar audzinātājām Sandru un Daci devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Ekskursijas mērķis bija iepazīt dzelzceļa nozari, tās attīstību un vidi. Nodarbība notika Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja ekspozīcijā "Stacijas dzīve", kuras laikā izglītojamie iejutās stacijas darbinieku un pasažieru lomās. Skolēniem tika doti uzdevumi: izpētīt dokumentus, telpu maketus, izmēģināt kā darbojas dažādas ierīces.
Darbs māca darītāju.
Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros 3. klašu skolēni piedalījās pasākumā "Darbs māca darītāju", kura mērķis bija iepazīt pārtikas tehnologa profesiju. Skolēni devās uz uzņēmumu „Pure Chocolate”. Uzzināja, kā uzņēmumā vada, plāno un organizē ražošanu. Iepazinās ar pārtikas tehnologa profesiju, darba vidi un apstākļiem. Noskatījās filmu par šokolādes iegūšanu, apstrādāšanu un lietošanu. Meistarklasē iepazina trifeļu ražošanas procesu, kā arī iejutās šokolādes izgatavotāja lomā un izveidoja šokolādes figūriņu.
Pedagogs karjeras konsultants Inguna Fricberga
Skatuves runas konkurss
15. oktobris - svarīga diena visiem tiem Talsu pamatskolas skolēniem, kuri jau mēneša garumā gatavojas skolas skatuves runas konkursam "Zvirbulis". Konkursā runātāji parādīja ieguldīto darbu, uzstājoties ar izvēlēto dzejoli, kuru vērtēja konkursa žūrija: runas un retorikas pulciņa vadītāja Vaira Kamara un latviešu valodas un literatūras skolotājas Ruta Çanoglu un Rudīte Mitlere. No 31 konkursanta žūrija teju vienbalsīgi izvēlējās 23 labākos runātājus nākamajai skolas konkursa kārtai. Priecājamies, ka mūsu skolā runas tradīcija ir dzīva un vēlam veiksmi runātājiem otrajā konkursa kārtā!
Sk. Rudīte Mitlere
Tikšanās ar AS "Latvijas valsts meži"darbiniekiem
Šodien skolā viesojās AS “Latvijas valsts meži” darbinieki, lai iepazīstinātu jauniešus ar meža nozari un to saistītajām profesijām. Izglītojamiem bija iespēja noskatīties filmiņu par “Meža faktiem” un iepazīties ar biedrības “Zaļās mājas” piedāvāto prezentāciju "Koks ir labs! Kur nonāk koksne no meža?".
Jaunieši varēja iejusties mežinieka profesijā, iepazīties ar dažādiem meža instrumentiem, uzcelt tiltu bez naglām, kā arī uzzināt vai mežs aug vai tiek audzēts.
Paldies “Mamma daba” vēstniecības skolas krusttēvam Andrim Verneram par izzinošo pasākumu.
Tavs karjeras skrejceļš!
Karjeras nedēļas "Tavs karjeras skrejceļš!" ietvaros Talsu pamatskolā 8. un 9. klašu skolēni tikās ar Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultanti Ritu Grenci.
Lai labāk apzinātu savas intereses, dotības, prasmes un vēlmes, jaunieši veica pašnoteicēja un saskarsmes stratēģijas testus.
Jaunākais GALERIJĀ

MEKLĒ MŪS ŠEIT:

KONTAKTI:

TALSU PAMATSKOLA
Gaismas iela 1, Talsi
LV-3201
Tel.: 63291842
E-pasts: talsupamatskola@talsi.lv

ATRAKSTI MUMS: