Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros skolēni dodas uz Liepājas teātri
Latvijas simtgadei veltītā projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros piektdien, 23. novembrī, Talsu pamatskolas abu sesto un astotās klases skolēni baudīja Liepājas teātra izrādi "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši". Izrādes režisors Dž. Dž. Džilindžers, mūzikas autors Kārlis Lācis. Jauniešiem bija iespēja baudīt senās brāļu Grimmu pasakas ļoti mūsdienīgo versiju pusaudžiem saprotamā scenogrāfijā un aktierspēles meistarībā, kas daudziem lika aizdomāties par patiesajām dzīves vērtībām: mīlestību, sirdsapziņu un piedošanu.
Pēc izrādes astotā klase devās ekskursijā uz Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, kur skolēni varēja iepazīties ar nākotnes profesiju un pabūt Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", bet pa to laiku sestās klases iepazinās ar vairākām profesijām Liepājas teātrī. 
Pēcāk jaunieši devās uz Liepājas Karostu, kur astotā klase gida pavadībā izzināja Karostas svarīgākos objektus, tās vēsturi un arī Ziemeļu fortus. Sestās klases iejutās ieslodzīto lomā Liepājas Karostas cietumā, kur iepazina cietuma telpas virssardznes komandiera stingrajā vadībā.                                                  
Filmu studijas "Avārijas brigāde" ar kino lekciju "Iepazīsties- leļļu kino!"
Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 23. novembrī Talsu pamatskolā viesojās filmu studijas "Avārijas brigāde" darbinieki ar kino lekciju "Iepazīsties- leļļu kino!". Skolēni uzzināja, kā izgatavo lelles un ieskaņo filmas, kādi darba pienākumi ir jāveic operatoram un animatoram.
Daudz laimes Latvijai 100. dzimšanas dienā!
16. novembra pēcpusdienā Talsu pamatskolas klašu kolektīvi savija skaistāko latviešu dziesmu vainagu un godināja Latviju 100. dzimšanas dienā!
Talsu pamatskolā viesojās mūzikas pasniedzējs, latgaliešu tautas dziesmu apkopotājs Gunārs Igaunis.
Projekta "Latvijas skolas soma ietvaros" 14. novembrī Talsu pamatskolā viesojās mūzikas pasniedzējs, latgaliešu tautas dziesmu apkopotājs Gunārs Igaunis. Skolēniem bija iespēja klausīties un aktīvi līdzdarboties viņa vadītajā nodarbībā "Mūzikas instrumenti, kas spēlēti pēdējos 150 gadus Latvijas teritorijā- akordeoni, ermoņikas, garmoškas, bajāni, kokles, cītaras, cimboles u.c."
Mārtiņdienas tirgus
Talsu pamatskolā 9. novembrī rosījās jaunie amatnieki, tirgotāji, uzņēmēji un pircēji, jo notika Mārtiņdienas tirgus. 
Ikviens skolēns varēja piedalīties arī konkursā "Es varu būt uzņēmējs!". 
Pasākuma mērķis bija rosināt skolēnos interesi par uzņēmējdarbības vides attīstību. 
Konkursa dalībniekus vērtēja kompetenta komisija. Tirgotājiem bija jādomā par preces vizuālo noformējumu, aktualitāti, radošumu un kvalitāti. Katrs tirgotājs savu preci varēja arī palielīt, jo tika vērtēta arī dalībnieka prezentēšanas prasme. 
Mārtiņtirgū abas darbojošās puses bija aktīvas un gandarītas- gan pārdevēji, gan pircēji.
Skolēni iepazīstas ar ar robežsarga profesiju
1919. gada 7. novembrī Latvijas armijas virspavēlnieks Jānis Balodis izdeva pavēli izveidot robežsargu priekšnieka amatu un formēt robežsargu vienības.
Lai popularizētu un iepazīstinātu skolēnus ar robežsarga profesiju, aicinājām ciemos VRS Ventspils pārvaldes amatpersonas, kuras sniedza informāciju par Valsts robežsardzi, iepazīstināja ar mācību iespējām Rēzeknes robežsardzes koledžā, demonstrēja daļu no darba aprīkojuma un video materiālus par VRS Ventspils pārvaldi. 
Robežsargiem vēlam- gudrību, spēku un izturību sargājot mūsu Latvijas robežu!
„Darbs daudzreiz darīts viegls top”
31. oktobrī 5.-6. klašu skolēni iepazina apģērbu dizainera un šuvēja darba vidi, apmeklējot SIA “Betolli”. Valdes priekšsēdētāja Līga Krauze jauniešiem pastāstīja par uzņēmuma pamatdarbību - kreklu, polo kreklu, kleitu un dažādu aksesuāru - tauriņu, aproču pogu, jostu, cepuru un latvisku suvenīru ražošanu. 
Izglītojamie guva izpratni par apģērbu dizainera un šuvēja profesijām, darba aprīkojumu un apstākļiem. Radošajā meistarklasē skolēni apzināja savas prasmes un iemaņas šūšanā, pagatavojot sev tauriņu.
Pasākums „Darbs daudzreiz darīts viegls top” notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Labs darbs divus mūžus dzīvo

5. un 7. klašu skolēni saulainā oktobra dienā devās apskatīt un iepazīt videi draudzīgu saimniecību "Kurzemnieki" , kura atrodas Talsu pauguraines dabas parkā.Izglītojamos sagaidīja saimnieki Egita un Sandis Sudakovi, kuri jauniešiem sniedza ieskatu augļkopības nozarē- augu pavairošanā, audzēšanā, kopšanā un ražas novākšanā. Pastāstīja par produkcijas sagatavošanu un uzglabāšanu. Saimnieki dalījās ar savu pieredzi uzņēmējdarbībā, tās plusiem un mīnusiem, kā arī īpašo domāšanas un dzīves veidu. Pasākums “Labs darbs divus mūžus dzīvo” notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Rītam cerība, dienai darbs
4. klašu skolēni kopā ar audzinātājām Sandru un Daci devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Ekskursijas mērķis bija iepazīt dzelzceļa nozari, tās attīstību un vidi. Nodarbība notika Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja ekspozīcijā "Stacijas dzīve", kuras laikā izglītojamie iejutās stacijas darbinieku un pasažieru lomās. Skolēniem tika doti uzdevumi: izpētīt dokumentus, telpu maketus, izmēģināt kā darbojas dažādas ierīces.
Darbs māca darītāju.
Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros 3. klašu skolēni piedalījās pasākumā "Darbs māca darītāju", kura mērķis bija iepazīt pārtikas tehnologa profesiju. Skolēni devās uz uzņēmumu „Pure Chocolate”. Uzzināja, kā uzņēmumā vada, plāno un organizē ražošanu. Iepazinās ar pārtikas tehnologa profesiju, darba vidi un apstākļiem. Noskatījās filmu par šokolādes iegūšanu, apstrādāšanu un lietošanu. Meistarklasē iepazina trifeļu ražošanas procesu, kā arī iejutās šokolādes izgatavotāja lomā un izveidoja šokolādes figūriņu.
Pedagogs karjeras konsultants Inguna Fricberga
Skatuves runas konkurss
15. oktobris - svarīga diena visiem tiem Talsu pamatskolas skolēniem, kuri jau mēneša garumā gatavojas skolas skatuves runas konkursam "Zvirbulis". Konkursā runātāji parādīja ieguldīto darbu, uzstājoties ar izvēlēto dzejoli, kuru vērtēja konkursa žūrija: runas un retorikas pulciņa vadītāja Vaira Kamara un latviešu valodas un literatūras skolotājas Ruta Çanoglu un Rudīte Mitlere. No 31 konkursanta žūrija teju vienbalsīgi izvēlējās 23 labākos runātājus nākamajai skolas konkursa kārtai. Priecājamies, ka mūsu skolā runas tradīcija ir dzīva un vēlam veiksmi runātājiem otrajā konkursa kārtā!
Sk. Rudīte Mitlere
Tikšanās ar AS "Latvijas valsts meži"darbiniekiem
Šodien skolā viesojās AS “Latvijas valsts meži” darbinieki, lai iepazīstinātu jauniešus ar meža nozari un to saistītajām profesijām. Izglītojamiem bija iespēja noskatīties filmiņu par “Meža faktiem” un iepazīties ar biedrības “Zaļās mājas” piedāvāto prezentāciju "Koks ir labs! Kur nonāk koksne no meža?".
Jaunieši varēja iejusties mežinieka profesijā, iepazīties ar dažādiem meža instrumentiem, uzcelt tiltu bez naglām, kā arī uzzināt vai mežs aug vai tiek audzēts.
Paldies “Mamma daba” vēstniecības skolas krusttēvam Andrim Verneram par izzinošo pasākumu.
Tavs karjeras skrejceļš!
Karjeras nedēļas "Tavs karjeras skrejceļš!" ietvaros Talsu pamatskolā 8. un 9. klašu skolēni tikās ar Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultanti Ritu Grenci.
Lai labāk apzinātu savas intereses, dotības, prasmes un vēlmes, jaunieši veica pašnoteicēja un saskarsmes stratēģijas testus.
Dzejas mēnesī tikšanās ar dzejnieci Elīnu Līci
20. septembrī desmit Talsu pamatskolas 9. klases skolēni Dzejas dienu ietvaros viesojās Talsu bērnu bibliotēkā, lai tiktos ar dzejnieci, dziesminieci Elīnu Līci.
 Dzejniece pirmos dzejoļus sāka rakstīt jau skolas laikā, kad bija nelaimīgi iemīlējusies, bet nopietnāk dzejas rakstīšanai pievērsusies 19 gadu vecumā.
Izdoti  dzejoļu krājumi: “Redzu” un “Tik tuvu pie..”. Viens no tiem  ir kopīgs ar mammu Andu Līci.
Elīnas  hobijs ir mūzika. Viņa pašmācības ceļā ir apguvusi  stabules, mutes harmonikas un ģitāras spēli. Dziesminiecei patīk, un viņa prot spēlēt dažādu tautu skaņdarbus, piemēram, ķīniešu, īru un citu tautu mūziku. Elīna  katram skaņdarbam izvēlas atbilstošo stabuli. Man ļoti  patika stabules skanējums, jo šī mūzikas instrumenta skanējumu nevar dzirdēt ļoti bieži.
Tikšanās laikā dzejniece bija atklāta un pastāstīja daudz interesanta un personīga par savu pusaudžu vecumu, tai skaitā – nelaimīgo mīlestību. Stāstījums bija  aizraujošs, un laiks paskrēja nemanot. Pēc dzejnieces  domām, viņai taisnību vienmēr saka viņas mamma, savukārt, citos viņa apbrīno drosmi un godaprātu.  Viņas dzīves atziņa, kura arī man noderēs, ir - neskriet līdz pūlim, domāt pašai, prast pastāvēt  par sevi un atsevišķās  situācijās  mācēt pateikt  arī “nē”.
 
Krista Grīntāle, Rebeka Hohlova, 9. klases skolnieces
Gudrinieku skola
GUDRINIEKU SKOLA šo mācību gadu atklāja kā Suņa gadam pieklājas. Skolā viesojās Talsu Kinoloğiskais klubs un Talsu Suņu skola kinoloğes Ilzes Čuhnovas-Rancānes vadībā. Bērniem bija iespēja ielūkoties cilvēku un viņu labāko draugu sadarbībā. Suņi bērnus priecēja ar paklausības paraugdemostrējumiem, rādīja trikus un pārvarēja šķēršļus, kā arī ļāva sevi paglaudīt un pabužināt.
Dienas otrajā daļā gudrinieki iejutās jauno ķīmiķu lomā, pašrocīgi izgatavojot plastilīnu. Bērni strādāja kā īsti ķīmiķi, atbilstoši ğērbušies, ar lielu degsmi un rūpību.
Paldies, par gaišām emocijām pildītu dienu gan visiem suņu saimniekiem un pašiem ķepaiņiem, gan Gudrinieku skolas skolotājiem!
Sk. Rudīte Mitlere
Jaunākais GALERIJĀ

MEKLĒ MŪS ŠEIT:

KONTAKTI:

TALSU PAMATSKOLA
Gaismas iela 1, Talsi
LV-3201
Tel.: 63291842
E-pasts: talsupamatskola@talsi.lv

ATRAKSTI MUMS: